Nasz zespół

Dr Dominik Osman

Kardiolog
Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny w czerwcu 2004 roku. Staż podyplomowy prowadzony przez West Midlands Deanery w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Wielkiej Brytanii w brytyjskiej publicznej służbie zdrowia, pod okiem doświadczonych specjalistów między innymi w Szpitalu Princess Royal, Great Western Hospital Derriford Hospital, Burton Hospital. Pracował na oddziałach  kardiologii zachowawczej jak i oddziałach Intensywnej terapii kardiologicznej CCU. Szczególne zainteresowanie w echokardiografii, zaburzeniach rytmu serca oraz rehabilitacji kardiologicznej. Specjalizację z kardiologii ukończył w Narodowym Instytucie Kardiologii w Klinice Rehabilitacji kardiologicznej i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej w Aninie.

Prezentacje i publikacje: Folia cardiologica w 2003 roku i 2004 roku. Prezentacje na zjazdach Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Specjalizacja z chorób wewnętrznych w 2013 roku.
Specjalizacja z kardiologii w 2017 roku.
Założyciel OSMAN MEDICAL  

Dr Tomasz Ejno

Kardiolog

W 2004 r. ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny, w 2012 r. uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2018 r. specjalisty kardiologa.

Na co dzień zastępca ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Koordynator Świadczeń Kardiologicznych w Szpitalu Chirurgii Urazowej św. Anny w Warszawie.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń rytmu serca, niewydolności serca oraz zespołu sercowo-nerkowego.

Dr Monika Dąbrowska-Molenda

Dietetyk kliniczny

Bardzo długo nie wiedziałam czym będę zajmować się zawodowo. Byłam jedną z tych starających się być „dobrym we wszystkim” czyli byłam niesprecyzowana. Mam nadzieję, że nie zabrzmiało to nieskromnie. Fascynowało mnie wszystko.
Pewnego dnia jedząc niedzielne śniadanie urodziło się we mnie pytanie, co się dzieje z połkniętym przeze mnie kaka. Może to wydać się śmieszne, ale to było przysłowiowe ziarno, które wówczas zasiane aktualnie wydaje swoje plony w postaci moje pracy zawodowej. Dzisiaj jestem konsultantem w zakresie dietetyki i żywienia człowieka.  
Aby dojść do momentu, w którym jestem teraz musiało upłynąć parę lat studiów magisterskich i doktoranckich zakończonych obroną rozprawy doktorskiej, pracy na uczelni, skończenia studium pedagogiczno-psychologicznego, zrobienia paru kursów z dietetyki, psychodietetyki, współtworzenia skryptów dla studentów z zakresy podstaw żywienia człowieka i toksykologii żywności. Napisania kilkunastu artykułów naukowych i kilkudziesięciu popularno-naukowych oraz przede wszystkich spotkanie na swojej drodze kilku wyjątkowych ludzi, którzy zainspirowali mnie do szukania własnej drogi. Dzięki nim odkryłam, że najbardziej fascynują mnie ludzie w swojej złożoności zachowań, które mają mniej lub bardziej bezpośredni związek z ich codzienną dietą. Cudowna jest możliwość patrzenia na to, jak się rozwijają i zmieniają wtedy, gdy odpowiednio się ich wspiera. Od 2007 r. prowadzę konsultacje dietetyczne oraz programy terapii żywieniowej m.in. chorób autoimmunologicznych, kardiometabolicznych, schorzeń układu pokarmowego oraz poradnictwie żywieniowym dla dzieci i młodzieży.
Odczuwam potrzebę pomocy ludziom, przekazania innym tego, czego się nauczyłam i czego cięgle się uczę by być zdrowym, mieć ładną sylwetkę i zadowolonym z życia. Dzielę się z ludźmi swoją wiedza i doświadczeniem wierząc, że to wykorzystają w celu zachowania swojego zdrowia. Jestem w stanie im pomóc, jeżeli tylko są gotowi zmienić swoje życie.
Zajmuje się zarówno poradnictwem żywieniowym, jak i wsparciem pacjentów w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany, w oparciu o własne odkrycia, wnioski i swój potencjał. Interesuje się wpływem żywności na zdrowie człowieka, wspomaganiem procesu leczenia dietą w jednostkach chorobowych, w których medycyna często nie może więcej zrobić, jak również w zmianie stylu życia oraz pozytywnym podejściu do życia.
Ważne by wziąć swoje zdrowie w swoje ręce i zacząć o nie naprawdę dbać na wszystkich płaszczyznach – żywieniowej, fizycznej i psychicznej. Nawet niewielka zmiana w nawykach żywieniowych może całkowicie odmienić codzienne samopoczucie.

Dr Iwanna Dubczak

Nefrolog. Reumatolog
Absolwentka Wydziału Lekarskiego  Akademii Medycznej w Czerniowcach w 1995 r. Specjalizacje z chorób wewnętrznych odbyłam w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ul. Banacha 1a). Od 2010r. pracowałam w Klinice Nefrologii i Dializoterapii Wojskowego Instytutu Medycznego MON. W 2013r. uzyskałam tytuł specjalisty nefrologa, w 2018 r. – specjalisty reumatologa. W kwietniu 2018 r. obroniłam prace doktorską „Wpływ niedoczynności tarczycy i leczenia substytucyjnego na współczynniki konwersji hormonów tarczycy u chorych z niewydolnością nerek”.
Uczestniczyła w szeregu kursów, szkoleń, praktyk oraz konferencji medycznych. Prowadziłam wykłady dla pielęgniarek z dziedziny nefrologii.
Zajmuje się leczenie pacjentów z niewydolnością nerek, diagnostyką oraz leczeniem kłębuszkowych zapaleń nerek oraz kamicą nerkową, jak i diagnostyką, i leczeniem pacjentów reumatologicznych (RZS, polimialgia, toczeń układowy, choroba zwyrodnieniowa stawów, osteoporoza).
Znajomość języków - polski, rosyjski, ukraiński.

 

Dr Olga Sznigilewa-Celka

Psychiatria

Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, zawodowo jest związana ze Szpitalem Psychiatrycznym w Pruszkowie, gdzie pełni funkcję zastępcy ordynatora Oddziału ogólnopsychiatrycznego. Pracowała również przez kilka lat w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Uzależnień w Żyrardowie.

Paweł Gąsławski

Fizjoterapeuta

Paweł Gąsławski magister fizjoterapii, absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w licznych Warszawskich placówkach medycznych oraz we własnej praktyce zawodowej. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach zakresu rehabilitacji.
2015 - Funkcjonalna Osteopatia i Integracja
2015 - Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa
2019 - Masaż Tkanek Głębokich
2019 - Terapia stawów skroniowo żuchwowych
2019 - Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty
2019 - Terapia Manualna wg Dra Ackermanna
2020 - FDM
Do każdego pacjenta podchodzi w sposób indywidualny starając się rozwiązać problem holistycznie. Zajmuje się pacjentami dorosłymi z dolegliwościami ze strony kręgosłupa i stawów obwodowych, mających problem z narządami wewnętrznymi, z obrzękami kończyn, z problemami stawów skroniowo żuchwowych, w stanach złamaniach i operacjach ortopedycznych, zmagających się z bólem łokcia tenisisty, golfisty czy ostrogi piętowej.

 

Dr Bolesław Stelmaski

Diabetolog
Dyplom lekarza medycyny - Akademia Medyczna w Warszawie 1974r.
Ist specjalizacji - Choroby wewnętrzne w 1980r.
IIst specjalizacji - Choroby wewnętrzne w 1988r.
IIIst specjalizacji - Diabetologia w 1994r
Praca w szpitalu przez 33 lata,potem praca w lecznictwie otwartym do chwili obecnej.
Zainteresowania szerokie.
Hobby - podróże.

 

Aleksandra Santorek

Menadżerka

Menadżerka kliniki Osman Medical, steruje codzienną organizacją pracy w klinice, koordynuje sprawy administracyjne, odpowiada za nadzór komunikacji między pacjentami i lekarzami, usłyszeć ją można w słuchawce telefonu dzwoniąc do kliniki. Pełna wigoru, lekarze dostają od niej codzienny zastrzyk energii, a pacjenci całą masę uśmiechu i pomocnej dłoni.