Badania

Diagnostyka i leczenie farmakologiczne chorób i zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, lęk, nerwice, zaburzenia snu, schizofrenia i inne psychozy, choroby afektywne, otępienie oraz innych.
Psychoedukacja rodzin i pacjentów.

W ramach diagnostyki może być konieczne wykonanie badań obrazowych głowy (tomografii, rezonansu magnetycznego), EEG, celem wykluczenia neurologicznego podłoża zgłaszanych objawów lub badań laboratoryjnych celem wykluczenia somatycznego podłoża (np. niedokrwistości, niedoczynności tarczycy).

Kiedy zgłosić się do psychiatry?
>  Jeśli zauważasz, że zmienił się twój nastrój, stałeś się rozdrażniony, krzyczysz na domowników, masz problemy ze snem, brakuje ci koncentracji i energii, czujesz się ciągle zmęczony a wykonywanie codziennych czynności przychodzi ci z trudnością.
>  Jeżeli izolujesz się od ludzi, odwołujesz kolejne spotkania, nie odbierasz telefonów czy unikasz wychodzenia z domu, a najchętniej nie wyszedłbyś z łóżka.
>  Jeżeli odczuwasz lęk w codziennych sytuacjach, jak robienie zakupów, wyjście do kościoła, czy jazda transportem publicznym, i zaczynaj one cie przerastać na tyle, że celowo ich unikasz.
>  Jeżeli towarzyszy ci poczucie zagrożenia, zaczynasz słyszeć odgłosy, źródła których nie potrafisz  zlokalizować, lub masz inne doznania zmysłowe, których tylko ty doświadczasz.
>  Jeżeli masz wrażenie że ludzie są do ciebie wrogo nastawieni, zmienili do ciebie stosunek bez powodu, że czujesz się śledzony lub podsłuchiwany, masz poczucie, że inni spiskują przeciwko tobie.